dla dzieci 6–10 lat

PLN 300 Add to cart

4 spotkania
Zajęcia indywidualne lub grupowe.
Terminy do uzgodnienia.

Product Information

Zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 10 lat

prowadzone przez absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

 

Znowu się nudzisz? Skończ z tym raz na zawsze – przyjdź do nas!!!

Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą spędzać czas mądrze, kreatywnie i ciekawie. Gwarantujemy dobrą zabawę, zdobywanie nowych doświadczeń, umiejętności oraz nowych koleżanek i kolegów. Pobudzamy aktywność, potrzebę działania i eksperymentowania oraz wyrażania własnych przeżyć. Poszerzamy repertuar tematyczny, wzbogacamy formę, kolorystykę i kompozycję prac.

Malowanie, rysowanie, lepienie oraz konstruowanie nie tylko sprawiają radość, ale również wzmacniają poczucie własnej wartości, niezbędne w późniejszym życiu. Plastyka ma ogromne znaczenie dla zdrowia psychicznego i rozwoju sprawności ruchowych. Działalność plastyczna oraz konstrukcyjna wymaga przede wszystkim operowania rękami, ale tak naprawdę aktywizuje całą sferę kinestetyczną organizmu dziecka. Przyczynia się do rozwoju koordynacji wzrokowo-ruchowej, usprawnia wszystkie czynności manualne.

Nasze zajęcia wykraczają daleko poza szkolny repertuar rysowania kredkami czy malowania pędzlem, pokazują zdecydowanie bardziej kreatywne sposoby wypowiadania się takie jak wydzieranie i wycinanie nie tylko z papieru, lepienie i rzeźbienie, budowanie i konstruowanie, malowanie palcami, rysowanie węglem, flamastrami, pastelami, kredą, woskiem, nauka kontrolowanego chlapania na papier, ruchy ekspresyjne (malowania z rozmachem, płynne, rytmiczne, zmiana tępa i siły), użycie naturalnych tekstur (kora, piasek, trawa, liście, kasztany) i materiałów z recyclingu (karton, plastiki) do tworzenia oryginalnych obrazów ekologicznych. Malowanie rozwija wrażliwość kolorystyczną. Malować można nie tylko pędzlem, ale także palcami, wałkami, kawałkiem gąbki czy patykiem obwiązanym gazą. Sam proces daje możliwość posługiwania się plamą i samodzielnego mieszania farb. Układanki z figur geometrycznych, wykonywane przy użyciu profesjonalnych elementów lub darów natury takich jak kamienie, liście, patyki, kasztany i żołędzie, rozwijają zdolności kompozycyjne i dekoracyjne, poczucie rytmu oraz symetrii. Podobną rolę spełnia wykonywanie stempli z ziemniaka, korka i tym podobnych tworzyw. Lepienie kształtuje wyobraźnię przestrzenną i rozwija pomysłowość techniczną. To zaledwie kilka przykładów z bogatego zestawu proponowanego na naszych zajęciach.

 

Zajęcia dla dzieci trwają 2 godziny zegarowe. W cenie opieka profesjonalnego artysty i materiały potrzebne do zajęć.

4 spotkania – 300 pln
6 spotkań – 475 pln
zajęcia próbne – 100 pln

Rozwijamy inteligencję, kształtujemy niebanalną osobowość i zaspakajamy potrzebę przeżyć estetycznych!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress