Inteligencja twórcza

PLN 899 Add to cart

10 spotkań
proponowany termin - Środa 10.30–12.00

Product Information

Warsztaty inteligencji twórczej!
Zajęcia przeznaczone dla rodziców (w każdym wieku) oraz dzieci w wieku 1,5–4 lat prowadzone przez absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy chcą spędzać ze swoimi dziećmi czas mądrze, kreatywnie i ciekawie. Gwarantujemy dobrą zabawę, zdobywanie nowych doświadczeń, nowych znajomych i nowych umiejętności.
Malowanie, rysowanie, lepienie oraz konstruowanie to powszechne potrzeby najmłodszych, które nie tylko sprawiają dziecku radość, ale również wzmacniają poczucie własnej wartości, niezbędne w późniejszym życiu. Plastyka ma ogromne znaczenie dla zdrowia psychicznego i rozwoju sprawności ruchowych dzieci. W przypadku zaburzeń nerwowych lub motorycznych zajęcia plastyczne, a zwłaszcza malowanie palcami, stosuje się u dzieci jako środek terapii. Tworzenie może ukoić nerwy małego człowieka, nauczyć go radzenia sobie z emocjami, panowania nad nimi lub pozbywania się ich poprzez przelanie emocji (zarówno tych dobrych jak i złych) na papier za pomocą rysunku lub malarstwa. Działalność plastyczna lub konstrukcyjna wymaga przede wszystkim operowania rękami, ale tak naprawdę aktywizuje całą sferę kinestetyczną organizmu dziecka. Przyczynia się do rozwoju koordynacji wzrokowo-ruchowej, usprawnia wszystkie czynności manualne.
W procesie kierowania rozwojem twórczości stosuje się dwie główne metody.
W metodzie swobodnej ekspresji rodzice wspólnie z dziećmi wykonują prace plastyczne na dowolny temat. Druga to metoda zadań inspirujących, która koncentruje ekspresję twórczą na tematyce proponowanej przez nauczyciela. Swobodna ekspresja, wyraz najbardziej osobistych przeżyć artysty, stwarza warunki dla samodzielnych doświadczeń, budzi aktywność, potrzebę działania i eksperymentowania oraz wyrażania własnych przeżyć. Metoda zadań inspirujących ma na celu zarówno poszerzenie repertuaru tematycznego jak i wzbogacenie formy, kolorystyki i kompozycji prac, nasuwając problemy, które samodzielnie należy rozwiązać.
Nasze zajęcia polegają nie tylko na rysowaniu kredkami czy malowaniu pędzlem, ale także na włączaniu bardziej kreatywnych sposobów wypowiadania się takich jak wydzieranie i wycinanie z papieru, układanie elementów na płaszczyźnie, a także lepienie, budowanie i konstruowanie, malowanie palcami, rysowanie węglem, flamastrami, pastelami, kredą, patykiem na ubitej ziemi, na płaszczyźnie pokrytej farbą klejową, świecą, nauka kontrolowanego chlapania na papier, ruchy ekspresyjne (malowania z rozmachem, płynne, rytmiczne, zmiana tępa i siły), użycie naturalnych tekstur (kora, piasek, trawa, liście, kasztany) i materiałów z recyclingu (karton, plastiki) do tworzenia oryginalnych obrazów ekologicznych. Malowanie rozwija wrażliwość kolorystyczną. Malować można nie tylko pędzlem, ale także palcami, kawałkiem gąbki czy patykiem obwiązanym gazą. Sam proces daje możliwość posługiwania się plamą i dokonywania pierwszych samodzielnych prób mieszania farb. Układanki z figur geometrycznych, wykonywane przy użyciu profesjonalnych elementów lub darów natury takich jak kasztany i żołędzie, rozwijają zdolności kompozycyjne i dekoracyjne, poczucie rytmu oraz symetrii. Podobną rolę spełnia wykonywanie stempli z ziemniaka, korka i tym podobnych tworzyw. Lepienie z plasteliny, piasku, gliny lub innych materiałów kształtuje wyobraźnię przestrzenną i rozwija pomysłowość techniczną. To zaledwie kilka przykładów z bogatego zestawu proponowanego na naszych zajęciach.
Zapraszamy ciekawe świata maluchy oraz rodziców pragnących rozwijać inteligencję, kształtować niebanalną osobowość i zaspakajać potrzebę przeżycia estetycznego zarówno u siebie jak i u swoich podopiecznych.

Terminy zajęć:
Środa 10.30–12.00

Koszt: 10 spotkań – 899 pln.

Ilość miejsc w grupie: 10 + 10
W cenie zajęć są materiały rysunkowo-malarskie potrzebne do zajęć. Istnieje możliwość rozliczenia opłaty za zajęcia w kilku ratach. Minimalna ilość uczestników to 4+ 4.

 

Zapisy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress